Artikel nr:
709300
Gutta 33mm 2700K 3x7W 3x600lm 230V Alu børstet
33mm 2700K 3x7W 3x600lm 230V Alu børstet
33mm 2700K 3x7W 3x600lm 230V Alu børstet
2.022,00 kr.*
1.449,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Retningsbestemt lys
- Stofbeklædt kabel
- Pendellængden kan indstilles individuelt
Gutta 33mm 2700K 3x7W 3x600lm 230V Alu børstet
Die Hängelampe Gutta vereint filigranes, schlichtes Design und eine fokussierte Lichtwirkung. Das hochwertige Textilkabel des Dreierpendels lässt sich individuell in der Länge einstellen.
- Retningsbestemt lys
- Stofbeklædt kabel
- Pendellængden kan indstilles individuelt
- Dæmpbar via lyskontakt
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | B: 670 x T: 36 mm |
| Diameter | 33 mm |
| Pendellængde | 40,1-150 cm |
| Dybde baldakin | 36 mm |
| Bredde baldakin | 670 mm |
| Gewicht_netto | 1440 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Alu børstet |
| Materiale | Metal |
| Stofkabel | Tekstilkabel |
| Kollektion | Tekniske armaturer |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 600 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 600 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R, L, C (univers. anvendel.) |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 48 W |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 7 W |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 23 W |
| Justerbarhed | højdejusterbar |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 23 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























