Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Set beinhaltet 4x 28570
- Allgebrauchslampe für Rundumlicht
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
Filament 230 V 3-Step-Dim LED-pære E27 4x470lm 4x5W 2700K dæmpbar Klar
- Set beinhaltet 4x 28570
- Allgebrauchslampe für Rundumlicht
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 104 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Gewicht_netto | 216 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Standardform |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug | 5 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Lyskildens vedligeholdelsesfaktor 6.000 t. | 85 % |
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 75 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 470 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Dæmpningsstyring | med normal kontakt 3 step-dæmpbar |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 40 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 5 W |
| Antal bestykning | 4x |
| Kan udskiftes | 7 nicht betroffen. |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





























