Artikel nr:
29201
Eco-LineFilament 230 V
LED-kertepære E14
840lm 4W 3000K Klar
840lm 4W 3000K Klar
76,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
Eco-Line Filament 230 V LED-kertepære E14 840lm 4W 3000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med almindelige lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. Den lysformede lyskilde med en effekt på 4W og 840lm skaber et behageligt ensartet lys uden grønligt skær. Takket være det slanke design er stearinlyslamperne særligt velegnede til brug i lysekroner, væglamper og Deck, og deres behagelige lys skaber en hyggelig atmosfære i dine egne fire vægge. Lamperne passer i enhver standard E14-fatning. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, som er skånsomt for øjnene. Uanset om man arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
- Rumbelysning
- Effektiv LED-teknologi
- Alsidige anvendelsesmuligheder

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 35 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 101 mm |
| Gewicht_netto | 16 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Kertepære |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 4 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 62 W |
| Sokkel/fatning | E14 |
| Teknologier | LED |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 7 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















