Artikel nr:
29196
Eco-LineFilament 230 V
LED-kertepære E14
525lm 2,5W 4000K Klar
525lm 2,5W 4000K Klar
72,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
Eco-Line Filament 230 V LED-kertepære E14 525lm 2,5W 4000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med almindelige lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. Den lysformede lyskilde med 4000K, en effekt på 2,5W og 525lm skaber et behageligt ensartet lys uden grønligt skær. Takket være det slanke design er stearinlyslamperne særligt velegnede til brug i lysekroner, væglamper og Deck, og deres behagelige lys skaber en hyggelig atmosfære i dine egne fire vægge. Lampen passer i enhver standard E14-fatning.
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 35 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 98 mm |
| Gewicht_netto | 17 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Kertepære |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Nominel lysstrøm | 525 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Neutral hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,5 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 43 W |
| Sokkel/fatning | E14 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 5 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















