Artikel nr:
29128
Eco-LineFilament 230 V
LED-kertepære E14
525lm 2,5W 3000K Klar
525lm 2,5W 3000K Klar
88,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Alsidige anvendelsesmuligheder
Eco-Line Filament 230 V LED-kertepære E14 525lm 2,5W 3000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med almindelige lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. Den lysformede lyskilde passer i enhver standard E14-fatning og skaber et behageligt varmhvidt lys med 3000K, et output på 2,5W og 525lm. Takket være det slanke design er stearinlyslamperne særligt velegnede til brug i lysekroner, væglamper og Deck, og deres behagelige lys skaber en hyggelig atmosfære i dine egne fire vægge. Lamperne passer i enhver standard E14-fatning. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, som er skånsomt for øjnene. Uanset om man arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 35 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 113 mm |
| Gewicht_netto | 22 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Kertepære |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 525 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,5 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 43 W |
| Sokkel/fatning | E14 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 6 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















