Artikel nr:
29214
Eco-LineFilament 230 V
LED-dråbe Sæt med 1 styk 80mm
840lm 4W 4000K Klar
840lm 4W 4000K Klar
76,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
- Til alle små lamper med E27
- Effektiv LED-teknologi
Eco-Line Filament 230 V LED-dråbe Sæt med 1 styk 80mm 840lm 4W 4000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med Standard LED-lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. Den klare filament-dråbelampe passer i enhver standard E27-fatning og skaber et behageligt varmhvidt lys med 4000K, et output på 4W og 840lm. Takket være deres kompakte design er dråbelamper ideelle til brug i små lamper. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, der er skånsomt for øjnene. Uanset om man arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
- Til alle små lamper med E27
- Effektiv LED-teknologi
- Lange Lebensdauer: 50.000 h
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Af glasmateriale i høj kvalitet

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 45 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 80 mm |
| Gewicht_netto | 29 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Dråbe |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 4 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Neutral hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 62 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















