Artikel nr:
29130
Eco-LineFilament 230 V
LED-dråbe Sæt med 1 styk 100mm
525lm 2,5W 3000K Klar
525lm 2,5W 3000K Klar
88,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Alsidige anvendelsesmuligheder
Eco-Line Filament 230 V LED-dråbe E14 Sæt med 1 styk 100mm 525lm 2,5W 3000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med Standard LED-lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. Den klare filament-dråbelampe med 3000K, en effekt på 2,5W og 525lm skaber et behageligt ensartet lys uden grønligt skær. Lampen passer i enhver standard E14-fatning. Takket være deres kompakte design er dråbelamper ideelle til brug i små lamper. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, der er skånsomt for øjnene. Uanset om man arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 45 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 100 mm |
| Gewicht_netto | 30 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Dråbe |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 525 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,5 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 43 W |
| Sokkel/fatning | E14 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 6 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















