Artikel nr:
941530
Cardan
GU5,3 10m max. 8x10W 230/12V Krom mat
GU5,3 10m max. 8x10W 230/12V Krom mat
1.561,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Kompletsæt bestående af transformer, wire, spots og montagevejledning
- Perfekt til belysning af større rum og rum med kroge/indhak
- Frit valg inden for lyskilder
Cardan GU5,3 10m max. 8x10W 230/12V Krom mat
Egal ob gerade, schräg oder verwinkelt - Seilsysteme passen in jeden Raum. Das Cardan Basisset mit 8 Spotköpfen kann sowohl an der Wand als auch an der Decke montiert werden und bietet dadurch grenzenlose Gestaltungsmöglichkeiten. Es lässt sich individuell durch Einzelspots, Umlenker und weiteres Zubehör ergänzen – dabei muss die maximale Trafoauslastung beachtet werden.
- Kompletsæt bestående af transformer, wire, spots og montagevejledning
- Perfekt til belysning af større rum og rum med kroge/indhak
- Frit valg inden for lyskilder
- Egnet til væg- og loftsmontering
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 48 mm |
| Længde | 10 m |
| Wireafstand | 125 mm |
| Spændvidde | 5 m |
| Gewicht_netto | 3540 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Krom mat |
| Materiale | Metal |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Sokkel/fatning | GU5,3 |
| Teknologier | Armatur uden lyskilde |
| Justerbarhed | justerbar |
| Dæmpbar | Lysarmaturet kan dæmpes, dæmpningen er afhængig af, hvilken type lyskilde der anvendes. |
| Maks. effekt | max. 8x10 W |
| Antal bestykning | 8x |
| Kan udskiftes | 5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Spænding | 230/12 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 80 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















