Artikel nr:
797200
Aldan 100mm 2700K 3x5W / 3x4W 3x1570lm / 3x0lm 230V Sort/Alu børstet
100mm 2700K 3x5W / 3x4W 3x1570lm / 3x0lm 230V Sort/Alu børstet
100mm 2700K 3x5W / 3x4W 3x1570lm / 3x0lm 230V Sort/Alu børstet
2.589,00 kr.*
2.333,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Pendellængden kan indstilles individuelt
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
Aldan 100mm 2700K 3x5W / 3x4W 3x1570lm / 3x0lm 230V Sort/Alu børstet
Moderne Technik und elegantes Design vereint die 3-flammige Aldan Pendelleuchte. Aus den Spots tritt sowohl oben als auch unten Licht aus, was für dekorative Lichtakzente sorgt. Die Pendellängen lassen sich nach Bedarf einstellen.
- Pendellængden kan indstilles individuelt
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 85 x B: 670 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Pendellængde | 8,9-150 cm |
| Gewicht_netto | 3195 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Alu børstet, Sort |
| Materiale | Aluminium |
| Kollektion | Tekniske armaturer, Trend Black & White |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 1570 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R, L, C (univers. anvendel.) |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 5 W |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 28 W |
| Justerbarhed | højdejusterbar |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 30 VA |
| Transformer højde | 30 mm |
| Transformer bredde | 43 mm |
| Transformer dybde | 137 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























