114,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Teiltransparent für dekorative Optik
- dæmpbar
- Retningsbestemt lys
350lm 5,7W 2700K dæmpbar Sølv
LED Glasreflektorlampen sind der ideale Ersatz für Ihre Halogenreflektoren. Sie sorgen für gerichtetes Licht und können aufgrund ihrer teiltransparenten Optik auch als dekorative Leuchtmittel in Spotlights eingesetzt werden. Die Dimmfunktion ermöglicht die Anpassung der Helligkeit je nach Bedarf - von Stimmungslicht bis hin zur Vollausleuchtung. Von einem Austausch profitieren Sie gleich doppelt - neben dem deutlich geringeren Energieverbrauch haben LED Lampen eine vielfach längere Lebensdauer als ihre Vorgänger.
- Teiltransparent für dekorative Optik
- dæmpbar
- Retningsbestemt lys
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- LED-teknik reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 53 mm |
| Diameter | 51 mm |
| Gewicht_netto | 53 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Reflektor |
| Farve | Sølv |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | G |
| Energiforbrug | 6 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Lyskildens vedligeholdelsesfaktor 6.000 t. | 83 % |
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 93 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 350 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Strålevinkel | 36 ° |
| Lichtstaerke | 650 cd |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 5,7 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |















