1879Filament 230 V
LED-globe G125 E27
230lm 4W 1800K dæmpbar Guld
230lm 4W 1800K dæmpbar Guld
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Rumbelysning
- Moderne LED Technik
- Klassisk smuk
1879 Filament 230 V LED-globe G125 E27 230lm 4W 1800K dæmpbar Guld
- Rumbelysning
- Moderne LED Technik
- Klassisk smuk
- dæmpbar
- Farvetemperatur: 1.800 K - gyldent lys

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 125 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 175 mm |
| Gewicht_netto | 77 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Globe |
| Farve | Guld |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energiforbrug | 4 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 75 % |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 1800 K |
| Nominel lysstrøm | 230 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 23 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























