Artikel nr:
95473
URailSkinnespot
Pellet Enkelt spot
350lm 6,7W 2700K dæmpbar 230V Krom mat/Hvid
350lm 6,7W 2700K dæmpbar 230V Krom mat/Hvid
441,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- URail-systemlampe
- Retningsbestemt lys iscenesætter billeder og genstande gennem retningsbestemt belysning
- Med bevægelige spots for optimal belysning
URail Skinnespot Pellet Enkelt spot 350lm 6,7W 2700K dæmpbar 230V Krom mat/Hvid
Der Strahler Pellet sorgt für direktes und gerichtetes Licht und ist durch den zurückgesetzten Lichtpunkt besonders blendarm. Mit seinem klaren und reduzierten Design passt er zu jedem Einrichtungsstil. Das fest verbaute LED-Leuchtmittel ist stufenlos dimmbar.
- URail-systemlampe
- Retningsbestemt lys iscenesætter billeder og genstande gennem retningsbestemt belysning
- Med bevægelige spots for optimal belysning
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- dæmpbar
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 180 x B: 80 x T: 40 mm |
| Gewicht_netto | 242 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid, Krom mat |
| Materiale | Metal, Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 350 lm |
| Strålevinkel | 40 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 473 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med dæmper |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 6,7 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 33 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejelig og vipbar |
| Dæmpbar | med dæmper R, L, C (univers. anvendel.) |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 6,7 W |
| Spænding | 230 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 4,2 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |







































