Udendørs vægarmatur
Colum havvandsresistent
IP44 80x223mm max. 2x20W 230V Koksgrå Aluminium
IP44 80x223mm max. 2x20W 230V Koksgrå Aluminium
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Tåler havvand og egner sig derfor til kystnær brug
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Frit valg inden for lyskilder
Udendørs vægarmatur Colum havvandsresistent IP44 80x223mm max. 2x20W 230V Koksgrå Aluminium
- Tåler havvand og egner sig derfor til kystnær brug
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Frit valg inden for lyskilder
- Skaber attraktive lysaccenter på ydervægge
- dæmpbar
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 223 x B: 80 x T: 112 mm |
| Gewicht_netto | 880 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Vægmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Lysarmaturet kan dæmpes, dæmpningen er afhængig af, hvilken type lyskilde der anvendes. |
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Maks. effekt | max. 2x20 W |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | Armatur uden lyskilde |
| Antal bestykning | 2x |
| Kan udskiftes | 1 Lyskilden kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


































