Udendørs LED-vægarmatur
Capea insektvenligt
IP44 96x128mm 2200K 6W 550lm 230V Koksgrå Aluminium
IP44 96x128mm 2200K 6W 550lm 230V Koksgrå Aluminium
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
Udendørs LED-vægarmatur Capea insektvenligt IP44 96x128mm 2200K 6W 550lm 230V Koksgrå Aluminium
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Velegnet til udendørsbrug
- Skaber attraktive lysaccenter på ydervægge
- Hyggeligt og insektvenligt aftenlys
- Guldlys – tiltrækker færre insekter og skaber en behagelig lysstemning rundt om huset
- Dekorative lyseffekter sætter scenen på væggen
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 56 x B: 96 x T: 128 mm |
| Gewicht_netto | 369 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Nominel lysstrøm | 550 lm |
| Strålevinkel | 98 ° |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Lysstrøm LED-Modul | 580 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 6 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 45 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 8 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























