Plug & ShineLED-pullertarmatur
Plate Enkelt lysarmatur insektvenligt
IP44 2200K 7W Koksgrå
IP44 2200K 7W Koksgrå
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Pullertlampe til optimal belysning af stier
- Guldlys – tiltrækker færre insekter og skaber en behagelig lysstemning rundt om huset
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
Plug & Shine LED-pullertarmatur Plate Enkelt lysarmatur insektvenligt IP44 2200K 7W Koksgrå
- Pullertlampe til optimal belysning af stier
- Guldlys – tiltrækker færre insekter og skaber en behagelig lysstemning rundt om huset
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Hyggeligt og insektvenligt aftenlys
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- 24 V-pullertlampe
- Kan kombineres med alle lamper og tilbehørsdele fra Plug & Shine-serien
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 159 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 600 mm |
| Gewicht_netto | 773 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | cylindrisk |
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Metal |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Gulvmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Nominel lysstrøm | 380 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Lysstrøm LED-Modul | 660 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med dæmper |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 7 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 51 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Ja |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse III |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 7 W |
| Spænding | 24 V |
| SLR_Spannungsart | DC |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |










































