72,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Klassisk smuk
- Varmt og hyggeligt lys, minder om en klassisk kultrådspære
- dæmpbar
E14 45mm 2700K 4,8W 440lm 230V Sølv
Den topforspejlede dråbepære har en effekt på 4,8 og afgiver et varmhvidt lys i alle retninger. Dråbepærer egner sig takket være deres kompakte design perfekt til brug i små lamper. Den udsender et varmhvidt lys og passer i alle standardmæssige E14-fatninger.
- Klassisk smuk
- Varmt og hyggeligt lys, minder om en klassisk kultrådspære
- dæmpbar
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 78 mm |
| Diameter | 45 mm |
| Gewicht_netto | 15 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Dråbe |
| Farve | Sølv |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug | 5 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 93 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 440 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Sokkel/fatning | E14 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 4,8 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















