Artikel nr:
954730
Pellet 80x180mm 2700K 6,7W 360lm 230V Krom mat/Hvid
80x180mm 2700K 6,7W 360lm 230V Krom mat/Hvid
80x180mm 2700K 6,7W 360lm 230V Krom mat/Hvid
405,00 kr.*
364,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- URail-systemlampe
- Retningsbestemt lys iscenesætter billeder og genstande gennem retningsbestemt belysning
- Med bevægelige spots for optimal belysning
Pellet 80x180mm 2700K 6,7W 360lm 230V Krom mat/Hvid
Der Strahler Pellet sorgt für direktes und gerichtetes Licht und ist durch den zurückgesetzten Lichtpunkt besonders blendarm. Mit seinem klaren und reduzierten Design passt er zu jedem Einrichtungsstil. Das fest verbaute LED-Leuchtmittel ist stufenlos dimmbar.
- URail-systemlampe
- Retningsbestemt lys iscenesætter billeder og genstande gennem retningsbestemt belysning
- Med bevægelige spots for optimal belysning
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- dæmpbar
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 180 x B: 80 x T: 40 mm |
| Gewicht_netto | 241 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid, Krom mat |
| Materiale | Metal, Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 360 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 370 lm |
| Strålevinkel | 40 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R, L, C (univers. anvendel.) |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 33 W |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 6,7 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 6,7 W |
| Justerbarhed | drejelig og vipbar |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 4,2 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























