Artikel nr:
92940
LED-indbygningspanel
Areo
IP44 kantet 120x120mm 6,5W 418lm 3000K Mat nikkel dæmpbar
IP44 kantet 120x120mm 6,5W 418lm 3000K Mat nikkel dæmpbar
263,00 kr.*
122,99 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Af plejevenligt kunststof
- Til 230 V-direktetilslutning
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
LED-indbygningspanel Areo IP44 kantet 120x120mm 6,5W 418lm 3000K Mat nikkel dæmpbar
Das eckige LED Einbaupanel Areo mit einer Kantenlänge von 12 Zentimetern und einer Leistung von 8 Watt zeichnet sich durch seinen besonders schmalen Rand und die Dimmfunktion aus. Das matte nickelfarbene Kunststoffgehäuse ist durch sein geringes Gewicht besonders montagefreundlich und pflegeleicht.
- Af plejevenligt kunststof
- Til 230 V-direktetilslutning
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- dæmpbar
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 10 x B: 120 x T: 120 mm |
| Einbauöffnung__Breite_x_Tiefe | 105 x 105 mm |
| Indbygningsdybde | 35 mm |
| Hulrumsdybde | 20 mm |
| Gewicht_netto | 223 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | kantet |
| Farve | Mat nikkel |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 418 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 630 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 50 W |
| IP-beskyttelse | IP44-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 6,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 8 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


















