Artikel nr:
94387
LED-gulvindbygningsarmatur
Floor
IP67 120mm 3000K 6W 580lm 230V 100° Rustfrit stål Rustfrit stål/Aluminium
IP67 120mm 3000K 6W 580lm 230V 100° Rustfrit stål Rustfrit stål/Aluminium
554,00 kr.*
inkl. moms
- IP-beskyttelse: IP67 – tåler tidsbegrænset nedsænkning i vand
- Für den 230V-Direktanschluss
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
LED-gulvindbygningsarmatur Floor IP67 120mm 3000K 6W 580lm 230V 100° Rustfrit stål Rustfrit stål/Aluminium
Die runde Bodeneinbauleuchte Floor aus hochwertigem Edelstahl ist ein besonderer Eyecatcher und setzt Lichtakzente, dort wo sie benötigt werden. Sie ist dank Schutzart IP67 gegen Strahlwasser aus allen Richtungen geschützt und für den Einbau auch in begehbaren Außenbereichen geeignet. Die Bodeneinbauleuchte Floor bringt Sicherheit im Dunkeln, am Wegesrand, auf Terrassen und an Zufahrten. Er ist nicht begeh- oder befahrbar.
- IP-beskyttelse: IP67 – tåler tidsbegrænset nedsænkning i vand
- Für den 230V-Direktanschluss
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | T: 95 mm |
| Diameter | 120 mm |
| Indbygningsdiameter | 117 mm |
| Indbygningsdybde | 95 mm |
| Hulrumsdybde | 80 mm |
| Gewicht_netto | 671 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Rustfrit stål |
| Materiale | Aluminium, Rustfrit stål |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Gulvmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 580 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 620 lm |
| Strålevinkel | 100 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 49 W |
| IP-beskyttelse | IP67 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 6 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 7,8 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8,3 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















