Artikel nr:
29121
Eco-LineFilament 230 V
LED-pære Sæt med 1 styk
840lm 4W 3000K Klar
840lm 4W 3000K Klar
80,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Rumbelysning
- Alsidige anvendelsesmuligheder
Eco-Line Filament 230 V LED-pære E27 Sæt med 1 styk 840lm 4W 3000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med Standard LED-lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. LED-pæren med filament passer i enhver standard E27-fatning og skaber et behageligt varmhvidt lys med 3000K, en effekt på 4W og 840lm. Lamperne passer i enhver standard E27-fatning. Selv store lampeskærme bliver jævnt oplyst. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, der er skånsomt for øjnene. Uanset om du arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Rumbelysning
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Klassisk smuk
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 60 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 105 mm |
| Gewicht_netto | 36 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Standardform |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 4 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 62 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















