LED-vægarmatur
Flame insektvenligt
IP44 kantet 58x103mm 2200K 4W 265lm 230V Koksgrå Metal
IP44 kantet 58x103mm 2200K 4W 265lm 230V Koksgrå Metal
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
LED-vægarmatur Flame insektvenligt IP44 kantet 58x103mm 2200K 4W 265lm 230V Koksgrå Metal
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Velegnet til udendørsbrug
- Skaber attraktive lysaccenter på ydervægge
- Hyggeligt og insektvenligt aftenlys
- Guldlys – tiltrækker færre insekter og skaber en behagelig lysstemning rundt om huset
- Dekorative lyseffekter sætter scenen på væggen
- Effektiv LED-teknologi
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 75 x B: 58 x T: 103 mm |
| Gewicht_netto | 436 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | kantet |
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Metal |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | G |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Nominel lysstrøm | 265 lm |
| Strålevinkel | 75 ° |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Lysstrøm LED-Modul | 350 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 5,2 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformer højde | 21 mm |
| Transformer bredde | 29 mm |
| Transformer dybde | 59 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























