Artikel nr:
28949
Vintage EditionStandard 230 V
LED-pære E27
E27 230V 250lm 4,8W 1800K Gold
E27 230V 250lm 4,8W 1800K Gold
67,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Varmt og hyggeligt lys, minder om en klassisk kultrådspære
- Effektiv LED-teknologi
Vintage Edition Standard 230 V E27
Die Allgebrauchslampe mit einer Leistung von 4,8W gibt ihr Licht in alle Richtungen ab. Selbst große Lampenschirme werden gleichmäßig ausgeleuchtet. Sie hat eine gemütliche goldene Lichtfarbe und passt in jede handelsübliche E27-Fassung.
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Varmt og hyggeligt lys, minder om en klassisk kultrådspære
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 60 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 106 mm |
| Gewicht_netto | 29 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Standardform |
| Farve | Guld |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energiforbrug | 4 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 94 % |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 1800 K |
| Nominel lysstrøm | 250 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4,8 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 25 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























