Artikel nr:
94926
LED-standerlampe3-Step-Dim
LED-standerlampe 3-Step-Dim Melira 2700K 1570mm 1025lm ${Dimmbar_Namng} 17,5W Mat sort/Guld
2700K 1570mm 1025lm ${Dimmbar_Namng} 17,5W Mat sort/Guld
2700K 1570mm 1025lm ${Dimmbar_Namng} 17,5W Mat sort/Guld
1.375,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Elegant ringdesign i trendy guldfarve
- Stemningsfuld lyseffekt gennem samspil mellem indirekte og direkte lys
- Kan kombineres med lamperne i Melira-serien
LED-standerlampe 3-Step-Dim Melira 2700K 1570mm 1025lm ${Dimmbar_Namng} 17,5W Mat sort/Guld
Iøjnefaldende med et luksuriøst touch! Armaturserien Melira imponerer med sit elegante ringdesign i den trendy farve børstet guld og mat sort. Bord-, gulv-, pendel-, væg- og Deck-lamperne i serien kan kombineres fleksibelt for at skabe et ensartet belysningskoncept. Standerlampen Melira giver moderne opholdsrum en stilfuld og udtryksfuld elegance. Samspillet mellem det indirekte lys, der sendes opad, og det direkte lys, der sendes nedad, skaber en stemningsfuld lyseffekt. De integrerede læder i lamperne, som udsender et varmhvidt lys på 2700 K, skaber en behagelig lysatmosfære. Lamperne kan tændes og slukkes, og lysstyrken kan dæmpes i 3 trin (100 %, 60 % eller 20 %) ved hjælp af ledningskontakten. Lampen har et stofkabel i en matchende farve. Stikket kan konverteres til brug i EU eller Storbritannien ved hjælp af systemet.
- Elegant ringdesign i trendy guldfarve
- Stemningsfuld lyseffekt gennem samspil mellem indirekte og direkte lys
- Kan kombineres med lamperne i Melira-serien
- For en stilfuld og udtryksfuld elegance til moderne boliger
- Lysstyrke kan justeres i 3 niveauer
- Farvetemperatur: 2700K - varm hvid
- Ringdiameter: 380 mm
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 1570 mm |
| Diameter | 380 mm |
| Gewicht_netto | 3995 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Guld, Mat sort |
| Materiale | Metal |
| Stofkabel | Tekstilkabel |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Gulvmontering |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Med stiktransformer | Med stikstransformator inkl. EU-/UK-stik |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 1025 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 1920 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 90 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Dæmpningsstyring | med integreret kontakt 3 step-dæmpbar |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 121 W |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 17,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 2 Lyskilden kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet.|4 Udstyret kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 20 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 38,5 VA |
| Transformer højde | 75 mm |
| Transformer bredde | 40,5 mm |
| Transformer dybde | 80 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |






























