Artikel nr:
29224
Eco-LineFilament 230 V
LED-pære Enkelt lysarmatur
840lm 4W 3000K Mat
840lm 4W 3000K Mat
72,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Rumbelysning
- Klassisk smuk
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
Eco-Line Filament 230 V LED-pære E27 Enkelt lysarmatur 840lm 4W 3000K Mat
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med Standard LED-lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. Filament LED-pæren med 3000K, en effekt på 4W og 840lm skaber et behageligt ensartet lys uden et grønt skær. Lamperne passer i enhver standard E27-fatning. Selv store lampeskærme bliver jævnt oplyst. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, der er skånsomt for øjnene. Uanset om du arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Rumbelysning
- Klassisk smuk
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 60 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 106 mm |
| Gewicht_netto | 34 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Konstruktionsform lyskilde | Standardform |
| Farve | Mat |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 4 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 62 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















