Artikel nr:
29198
Eco-LineFilament 230 V
LED-dråbe Sæt med 1 styk 82mm
525lm 2,5W 4000K Klar
525lm 2,5W 4000K Klar
72,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
- Alsidige anvendelsesmuligheder
Eco-Line Filament 230 V LED-dråbe E14 Sæt med 1 styk 82mm 525lm 2,5W 4000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med Standard LED-lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. Den klare filament-dråbelampe passer i enhver standard E14-fatning og skaber et behageligt varmhvidt lys med 4000K, et output på 2,5W og 525lm. Lampen passer i enhver standard E14-fatning. Takket være deres kompakte Dråbe er dråbelamper ideelle til brug i små lamper.
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 45 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 82 mm |
| Gewicht_netto | 17 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Dråbe |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Nominel lysstrøm | 525 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Neutral hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,5 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 43 W |
| Sokkel/fatning | E14 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 5 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















