Artikel nr:
50049
YourLEDController
RGB
12V max. 60W Hvid/Grå
12V max. 60W Hvid/Grå
356,00 kr.*
171,99 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Kan bruges sammen med Smart Home-gateways, der er udstyret med en Zigbee-grænseflade
- Kan styres med Smart Home Zigbee-fjernbetjening
- Bidirektional dataoverførsel
YourLED Controller Smart Home Zigbee 3.0 RGB 12V max. 60W Hvid/Grå
Mit dem YourLED RGB Controller aus der Smart Home Zigbee 3.0 Serie lassen sich YourLED-Strips mit RGB-Farbwechselfunktion schalten und dimmen. Der Controller ist Zigbee 3.0 kompatibel. Es kann zwischen der Bedienung über ein Gateway gleichen Standards anderer Hersteller oder einen Smart Home Zigbee 3.0 Handsender gewählt werden. Einzelne Komponenten lassen sich gezielt ansprechen oder in Gruppen als Lichtszenen schalten.
- Kan bruges sammen med Smart Home-gateways, der er udstyret med en Zigbee-grænseflade
- Kan styres med Smart Home Zigbee-fjernbetjening
- Bidirektional dataoverførsel
- Mesh-kompatibel: Rækkevidden forøges fra produkt til produkt
- Steuert YourLED-Strips mit RGB-Farbwechsel
- Nemt kliksystem sikrer ubesværet montage
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 18 x B: 38 x T: 95 mm |
| Gewicht_netto | 65 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid, Grå |
| Materiale | Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Universal |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Med stikforbinder | Med stikforbinder |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farveskift | Farvet lys (RGB) |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Dæmpningsstyring | med Smart Home |
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Maks. effekt | max. 60 W |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse III |
| Teknologier | Tilbehør uden pærer |
| Radiosystem | Zigbee |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 12 V |
| SLR_Spannungsart | DC |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
| Smart Home | |
|---|---|
| SH_Protokolltyp | Zigbee 3.0 |
| Zigbee-certificering | Zigbee inside (nicht zertifiziert) |
| Radiofrekvens | 2,4 GHz |
| Radiorækkevidde (Frit felt) | 20 m |
| Kompatible smart home-systemer | Amazon Echo Smart Speaker med Zigbee 3.0-grænseflade |Philips Hue Bridge 2 og Pro (undtagen Hue Entertainment) |





















