Artikel nr:
78011
LED-skrivebordsarmatur
Numis
White Switch 1000lm 11W Hvid
White Switch 1000lm 11W Hvid
1.375,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- To led muliggør individuel indstilling
- Med integreret LED-lyskilde
- Farvetemperatur: 2.700 K - varmhvid op til 6.500K - dagslyshvid
LED-skrivebordsarmatur Numis White Switch 1000lm 11W Hvid
Skrivebordslampen Numis er et sandt multitalent! I et tidløst hvid gør den en god figur på ethvert skrivebord. Takket være to bevægelige led kan lampen indstilles individuelt. På lampefoden kan der foretages diverse indstillinger, bl.a. kan lyset dæmpes trinløst, ligesom der kan skiftes mellem varmhvid og dagslyshvid.
- To led muliggør individuel indstilling
- Med integreret LED-lyskilde
- Farvetemperatur: 2.700 K - varmhvid op til 6.500K - dagslyshvid
- Trinløst dæmpbar
- Inklusive ledning med netadapter
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 440 x B: 180 x T: 430 mm |
| Gewicht_netto | 2772 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Materiale | Plast, Aluminium |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Med stiktransformer | Med stiktransformer |
| Netstik | Eurofladstik (type C-CEE 7/16) |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 1000 lm |
| Farveskift | White Switch |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farbtemperatur_bis | 6500 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid til Dagslys hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 1150 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med flertrins touch-dæmper |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 11 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 77 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | justerbar |
| Dæmpbar | Ja |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 2 Lyskilden kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 16 W |
| Spænding | 230/12 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 24 VA |
| Transformer højde | 65 mm |
| Transformer bredde | 70 mm |
| Transformer dybde | 40 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















