Artikel nr:
71022
LED-panel
Abia
kantet 300x300mm 22W 2000lm 4000K Hvid
kantet 300x300mm 22W 2000lm 4000K Hvid
312,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Ensartet rumbelysning baseret på nyeste LED-teknik
- Ekstra fladt design
LED-panel Abia kantet 300x300mm 22W 2000lm 4000K Hvid
kantet Abia panelet i Hvid giver en meget flad installationshøjde og sikrer en fin og ensartet lysspredning med den satinerede plastafdækning. Det diskrete design og de klare linjer harmonerer med hjemlig, moderne stil og arkitektonisk atmosfære og er særligt velegnet til brug i stuer, korridorer eller kontorer. Med en farvetemperatur på 4000 K giver panelet et neutralt hvidt, ret funktionelt lys.
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Ensartet rumbelysning baseret på nyeste LED-teknik
- Ekstra fladt design
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Til 230 V-direktetilslutning
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 30 x B: 300 x T: 300 mm |
| Gewicht_netto | 916 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | kantet |
| Farve | Hvid |
| Materiale | Plast |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | E |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Nominel lysstrøm | 2000 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Neutral hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 3200 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 22 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 186 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 24 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 26 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















