Artikel nr:
941360
Sheela GU5,3 10m max. 5x10W 230/12V Krom mat/Opal
GU5,3 10m max. 5x10W 230/12V Krom mat/Opal
GU5,3 10m max. 5x10W 230/12V Krom mat/Opal
1.440,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Kompletsæt bestående af transformer, wire, spots og montagevejledning
- Perfekt til belysning af større rum og rum med kroge/indhak
- Frit valg inden for lyskilder
Sheela GU5,3 10m max. 5x10W 230/12V Krom mat/Opal
Egal ob gerade, schräg oder verwinkelt - Seilsysteme passen in jeden Raum. Die Serie Sheela kann sowohl an der Wand als auch an der Decke montiert werden und bietet dadurch grenzenlose Gestaltungsmöglichkeiten. Das Basisset lässt sich individuell durch Einzelspots, Umlenker und weiteres Zubehör ergänzen - bitte beachten Sie dabei die maximale Trafoauslastung.
- Kompletsæt bestående af transformer, wire, spots og montagevejledning
- Perfekt til belysning af større rum og rum med kroge/indhak
- Frit valg inden for lyskilder
- Glem ikke: Medbestil de passende lyskilder med det samme!
- Egnet til væg- og loftsmontering
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 116 mm |
| Længde | 10 m |
| Glaslængde | 30 mm |
| Wireafstand | 160 mm |
| Spændvidde | 5 m |
| Gewicht_netto | 2876 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Opal, Krom mat |
| Materiale | Metal, Glas |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Lysarmaturet kan dæmpes, dæmpningen er afhængig af, hvilken type lyskilde der anvendes. |
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Maks. effekt | max. 5x10 W |
| Sokkel/fatning | GU5,3 |
| Teknologier | Armatur uden lyskilde |
| Antal bestykning | 5x |
| Kan udskiftes | 5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Justerbarhed | justerbar |
| Spænding | 230/12 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 60 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |

























