Artikel nr:
29133
Eco-LineFilament 230 V
LED-kertepære E14
3x525lm 3x2,5W 3000K Klar
3x525lm 3x2,5W 3000K Klar
211,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Alsidige anvendelsesmuligheder
Eco-Line Filament 230 V LED-kertepære E14 3x525lm 3x2,5W 3000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med almindelige lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. De lysformede lyskilder (sæt med 3) med 3000K, et output på 3x2,5W og 3x525lm skaber et behageligt ensartet lys uden grønligt skær. Takket være deres slanke design er stearinlysene særligt velegnede til brug i lysekroner, væglamper og Decklamper, og deres behagelige lys skaber en hyggelig atmosfære i dine egne fire vægge. Lamperne passer i enhver standard E14-fatning. Den praktiske multipack gør det muligt at sætte flere lamper direkte i mængden for at oplyse et helt rum. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, der er skånsomt for øjnene. Uanset om du arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 35 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 113 mm |
| Gewicht_netto | 66 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Kertepære |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 525 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,5 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 43 W |
| Sokkel/fatning | E14 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 6 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















