96,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Lang levetid: 15.000 timer
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- Effektiv LED-teknologi
3er-Set 3x425lm 3x6,5W 2700K Alu
Reflektorlampen sorgen für gerichtetes Licht in Strahlern, Spots und Downlights. Der Lichtkegel setzt Deko und Einrichtungsgegenstände gezielt in Szene. Mit dem 3x6,5W Mehrfachpack rüsten Sie kostengünstig auf effiziente LED-Technik um oder bevorraten sich. Die Leuchtmittel haben eine angenehm warmweiße Lichtfarbe und passen in jede handelsübliche GU10-Fassung.
- Lang levetid: 15.000 timer
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 54 mm |
| Diameter | 51 mm |
| Gewicht_netto | 77 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Reflektor |
| Farve | Alu |
| Materiale | Plast |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | G |
| Energiforbrug | 7 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 93 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 425 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 6,5 W |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |












