Artikel nr:
955100
Cube 77x165mm 2700K 8W 520lm 230V Krom mat/Krom
77x165mm 2700K 8W 520lm 230V Krom mat/Krom
77x165mm 2700K 8W 520lm 230V Krom mat/Krom
486,00 kr.*
437,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- URail-systemlampe
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
Cube 77x165mm 2700K 8W 520lm 230V Krom mat/Krom
Der chrom matte URail Spot Cube bietet Ihnen durch die eingesetzte Kugellinse eine hohe Lichtqualität. Richten Sie den Spot beispielweise auf die Wand, um damit gezielt Objekte zu inszenieren, erhalten Sie eine saubere Kante zwischen Licht- und Schattenbereich. Die Helligkeit lässt sich per Wanddimmer regulieren.
- URail-systemlampe
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- dæmpbar
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 165 x B: 77 x T: 47 mm |
| Gewicht_netto | 363 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | kantet |
| Farve | Krom, Krom mat |
| Materiale | Metal, Plast |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 520 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 770 lm |
| Strålevinkel | 65 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 58 W |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 8 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 8 W |
| Justerbarhed | drejelig og vipbar |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8,3 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























