Artikel nr:
94727
LED-gulvindbygningsarmatur
Floor insektvenligt
IP67 rund 50mm 2200K 2,2W 15lm 230V Alu Plast/Metal
IP67 rund 50mm 2200K 2,2W 15lm 230V Alu Plast/Metal
215,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
LED-gulvindbygningsarmatur Floor insektvenligt IP67 rund 50mm 2200K 2,2W 15lm 230V Alu Plast/Metal
Det dekorative, runde indbygningslys til gulv tåler belastninger på op til 500 kilo, hvilket gør det ideelt til områder, der kan betrædes udendørs. Den bidrager til bedre orientering i mørket og sikrer mere sikkerhed. Solar -lamperne producerer varmt guldlys (2200 K) med en lav blå komponent. Ifølge undersøgelser tiltrækker varmt, langbølget lys generelt færre natlige insekter end koldt, hvidt lys. Det varme guldlys skaber en behagelig atmosfære omkring huset.
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- IP-beskyttelse: IP67 – tåler tidsbegrænset nedsænkning i vand
- Velegnet til udendørsbrug
- Hyggeligt og insektvenligt aftenlys
- Guldlys – tiltrækker færre insekter og skaber en behagelig lysstemning rundt om huset
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Pakken indeholder 3x 28670
- Effektiv LED-teknologi
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 50 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 82 mm |
| Indbygningsdiameter | 45 mm |
| Indbygningsdybde | 85 mm |
| Hulrumsdybde | 70 mm |
| Gewicht_netto | 137 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Alu |
| Materiale | Metal, Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | G |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Nominel lysstrøm | 15 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Lysstrøm LED-Modul | 150 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,2 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP67.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Maks. belastbarhed | 500 kg |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 2,2 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























