Artikel nr:
50083
LED-panelSmart Home Zigbee 3.0
Cesena
rund 225mm 11W 750lm Tunable White Mat hvid dæmpbar
rund 225mm 11W 750lm Tunable White Mat hvid dæmpbar
728,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Kan bruges sammen med Smart Home-gateways, der er udstyret med en Zigbee-grænseflade
- Kan styres med Smart Home Zigbee-fjernbetjening
- Kan fortsat tændes og slukkes på lyskontakten
LED-panel Smart Home Zigbee 3.0 Cesena rund 225mm 11W 750lm Tunable White Mat hvid dæmpbar
Das Cesena Panel in Weiß matt und einer Größe von 225mm vereinen LED-Technik, hervorragend gleichmäßige Lichtverteilung und eine sehr flache Aufbauhöhe. Die klaren Linien harmonieren perfekt mit wohnlich-modernen Einrichtungsstilen. Über die Tunable White Funktion lässt sich die Lichtfarbe nach Bedarf ein: von tageslichtweißem Arbeitslicht bis hin zu warmweißer Entspannungsbeleuchtung. Die Leuchte ist Zigbee 3.0 kompatibel. Zigbee 3.0 ist ein Funkübertragungsprotokoll, das Geräte verschiedener Hersteller miteinander vernetzt. Einzelne Komponenten lassen sich gezielt ansprechen oder in Gruppen als Lichtszenen schalten.
- Kan bruges sammen med Smart Home-gateways, der er udstyret med en Zigbee-grænseflade
- Kan styres med Smart Home Zigbee-fjernbetjening
- Kan fortsat tændes og slukkes på lyskontakten
- Bidirektional dataoverførsel
- Mesh-kompatibel: Rækkevidden forøges fra produkt til produkt
- Enkelt lampe inkl. LED-Modul
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Med hvidlysstyring (Tunable White)
- Farvetemperatur: 2.700 K - varmhvid op til 6.500K - dagslyshvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 225 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | T: 40 mm |
| Gewicht_netto | 620 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat hvid |
| Materiale | Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 750 lm |
| Farveskift | Tunable White |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 116 ° |
| Farbtemperatur_bis | 6500 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid til Dagslys hvid |
| Nominel lysstrøm_2 | 850 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 1300 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med Smart Home |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 11 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 88 W |
| Radiosystem | Zigbee |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Ja |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 13 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformer højde | 18 mm |
| Transformer bredde | 39 mm |
| Transformer dybde | 122 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
| Smart Home | |
|---|---|
| SH_Protokolltyp | Zigbee 3.0 |
| Zigbee-certificering | Zigbee_certified |
| Radiofrekvens | 2,4 GHz |
| Radiorækkevidde (Frit felt) | 20 m |
| Kompatible smart home-systemer | Amazon Echo Smart Speaker med Zigbee 3.0-grænseflade |Philips Hue Bridge 2 og Pro (undtagen Hue Entertainment) |



























