486,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Leveringsomfang: 1 x 5 m MaxLED Stair Side Strip, 1x samlestykke til at afkorte stripen til f.eks. 4 m
- Udvidelse til MaxLED Stair installationssæt
- Kompatibel med MaxLED-Connector
MaxLED Stair LED-lysbånd udvidelse 5m 5W 350lm 2700K
I kombination med installationssættet udgør denne 5 meter lange MaxLED Stair Side Strip et komplet system til stilfuld trappebelysning. I modsætning til Stair Strips, som placeres under trinnet, kan den installeres ved siden af trappen eller på gelænderet. En høj grad af sikkerhed sikres af bevægelssensorerne med trådløs funktion, der er inkluderet i installationssættet, og som tænder og slukker lyset automatisk for at forhindre snublefarer i mørket. Lysbåndet er med lysdæmper og skaber et behageligt varmhvidt lys, som er særligt velegnet til belysning af håndlisten, trappeforløbet eller i led-profilen på væggen. "LightWave"-funktionen kan aktiveres for en imponerende lyseffekt. Systemet er kompatibelt med MaxLED Connector, så MaxLED samlestykker (f.eks. 70575) kan bruges via plug & play.
- Leveringsomfang: 1 x 5 m MaxLED Stair Side Strip, 1x samlestykke til at afkorte stripen til f.eks. 4 m
- Udvidelse til MaxLED Stair installationssæt
- Kompatibel med MaxLED-Connector
- LED-stripens lysstyrke har en lysdæmper
- Farvetemperatur: 2700K - varm hvid

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 2 x T: 8 mm |
| Længde | 5 m |
| Gewicht_netto | 60 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Materiale | Kobber |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Universal |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 20000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 350 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 350 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Dæmpningsstyring | med valgfrie systemkomponenter |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse III |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |

























