Artikel nr:
29229
Eco-LineFilament 230 V
LED-pære Enkelt lysarmatur
840lm 4,5W 3000K dæmpbar Klar
840lm 4,5W 3000K dæmpbar Klar
80,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Trinløst dæmpbar
- Effektiv LED-teknologi
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
Eco-Line Filament 230 V LED-pære E27 Enkelt lysarmatur 840lm 4,5W 3000K dæmpbar Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse B bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med Standard LED-lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt.3000K filament LED-pære med en effekt på 4,5W og 840lm skaber et behageligt ensartet lys uden et grønt skær. Lamperne passer i enhver standard E27-fatning. Selv store lampeskærme bliver jævnt oplyst. Lyskilden kan dæmpes trinløst med lysdæmper. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, der er skånsomt for øjnene. Uanset om du arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Trinløst dæmpbar
- Effektiv LED-teknologi
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Rumbelysning
- Klassisk smuk

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 60 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 105 mm |
| Gewicht_netto | 30 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Standardform |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | B |
| Energiforbrug | 5 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med dæmper |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4,5 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 62 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Dæmpbar | med dæmper R+L t. konv.transf.+230 V-armaturer |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 6,5 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















