Artikel nr:
29226
Eco-LineFilament 230 V
LED-pære Enkelt lysarmatur
1521lm 7,2W 3000K Mat
1521lm 7,2W 3000K Mat
88,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Rumbelysning
- Klassisk smuk
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
Eco-Line Filament 230 V LED-pære E27 Enkelt lysarmatur 1521lm 7,2W 3000K Mat
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med Standard LED-lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. LED-pæren med filament passer i enhver standard E27-fatning og skaber et behageligt varmhvidt lys med 3000K, en effekt på 7,2W og 1521lm. Lamperne passer i enhver standard E27-fatning. Selv store lampeskærme bliver jævnt oplyst. Paulmann lys med Eye friendly seal giver et behageligt lys, der er skånsomt for øjnene. Uanset om du arbejder, læser eller slapper af, bidrager lamperne til optimal visuel komfort.
- Rumbelysning
- Klassisk smuk
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 60 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 106 mm |
| Gewicht_netto | 35 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Konstruktionsform lyskilde | Standardform |
| Farve | Mat |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 8 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 1521 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 7,2 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 100 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 13,11 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















