Artikel nr:
29199
Eco-LineFilament 230 V
LED-kertepære E14
525lm 2,5W 3000K Klar
525lm 2,5W 3000K Klar
170,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
Eco-Line Filament 230 V LED-kertepære E14 525lm 2,5W 3000K Klar
Disse lyskilder med effektivitetsklasse A bruger innovativ teknologi til at give effektiv og stilfuld belysning. Takket være det 60 % lavere energiforbrug og den betydeligt længere levetid sammenlignet med almindelige lamper kan energiomkostningerne reduceres betydeligt. De lysformede lyskilder (sæt med 3) med 3000K, et output på 3x2,5W og 3x525lm skaber et behageligt ensartet lys uden grønligt skær. Takket være deres slanke design er stearinlysene særligt velegnede til brug i lysekroner, væglamper og Decklamper, og deres behagelige lys skaber en hyggelig atmosfære i dine egne fire vægge. Lamperne passer i enhver standard E14-fatning. Den praktiske multipack gør det muligt at sætte flere lamper direkte i mængden for at oplyse et helt rum.
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Für alle kleinen Leuchten mit E14
- Alsidige anvendelsesmuligheder
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 35 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 98 mm |
| Gewicht_netto | 41 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Kertepære |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 525 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,5 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 43 W |
| Sokkel/fatning | E14 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 5 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















