Artikel nr:
95270
URailSkinnespot
Pedal Enkelt spot
5W 2700K 230V Hvid
5W 2700K 230V Hvid
429,00 kr.*
inkl. moms
- Overflade/farve: Hvid
- URail-systemlampe
- Inklusive lyskilde (integreret i lampen)
URail Skinnespot Pedal Enkelt spot 5W 2700K 230V Hvid
Die URail Schienenleuchte -Pedal- ist mit LED Technik bestückt und kompatibel mit den meisten URail Artikeln. Zusammen mit den entsprechenden URail Komponenten erstellen Sie so Ihr ganz individuelles Lichtsystem bis zu einer Gesamtleistung von max.1000W.
- Overflade/farve: Hvid
- URail-systemlampe
- Inklusive lyskilde (integreret i lampen)
- Lysspredningen er let af justere, hvilket muliggør en god rumbelysning og brug af belysningsaccenter
- LED-teknik reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 175 x B: 50 x T: 48 mm |
| Gewicht_netto | 313 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Materiale | Metal, Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Strålevinkel | 100 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 395 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 5 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejelig og vipbar |
| Dæmpbar | Nej |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 5 W |
| Spænding | 230 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 10 VA |
| Virkningsgrad (100 % load) | 0,5 |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |







































