Udendørs LED-vægarmatur
Padea Skumringsensor havvandsresistent
IP44 198x252mm 3000K 8,5W 550lm 230V Koksgrå Plast
IP44 198x252mm 3000K 8,5W 550lm 230V Koksgrå Plast
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Tåler havvand og egner sig derfor til kystnær brug
- Kan anvendes som oplyst husnummer, plads til tal og bogstaver
- IP44 - tåler vandstænk og regn, dermed også egnet til udendørsbrug
Udendørs LED-vægarmatur Padea Skumringsensor havvandsresistent IP44 198x252mm 3000K 8,5W 550lm 230V Koksgrå Plast
- Tåler havvand og egner sig derfor til kystnær brug
- Kan anvendes som oplyst husnummer, plads til tal og bogstaver
- IP44 - tåler vandstænk og regn, dermed også egnet til udendørsbrug
- Velegnet til udendørsbrug
- Skaber attraktive lysaccenter på ydervægge
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Skumringskontakt tændes først ved en bestemt skumringsgrad
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 252 x B: 198 x T: 71 mm |
| Gewicht_netto | 621 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 550 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 1000 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 8,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 9 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 11 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























