Artikel nr:
94244
SolarLED-husnummerarmatur
Yoko Twilight-styret bevægelsessensor (IR)
IP44 3000K 42lm Hvid
IP44 3000K 42lm Hvid
615,00 kr.*
293,49 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Ladetid ved direkte sollys 6- 8 timer, lyser i 8 - 10 timer
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
Solar LED-husnummerarmatur Yoko Twilight-styret bevægelsessensor (IR) IP44 3000K 42lm Hvid
Die Solarleuchte Yoko in Weiß mit ${Nennlichtstorm_Naming} bringt Licht an jede Außenwand. Dank praktischer Solartechnik, ist ein Stromanschluss für die Montage nicht notwendig. Tagsüber wird der Akku durch Sonnenlicht aufgeladen und in der Dämmerung leuchtet ein kleines Orientierungslicht, das von einem Funktionslicht abgelöst wird, sobald sich jemand nähert.
- Ladetid ved direkte sollys 6- 8 timer, lyser i 8 - 10 timer
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 57 x B: 160 x T: 190 mm |
| Gewicht_netto | 314 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Vægmontering |
| Features | |
|---|---|
| Sensorer | Twilight-styret bevægelsessensor (IR) |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 42 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 145 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 15 W |
| maks. brændetid | 15 h |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse III |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 1,2 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 3,7 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























