Artikel nr:
92943
LED-indbygningspanel
Areo
rund 180mm 11W 770lm 3000K Mat hvid
rund 180mm 11W 770lm 3000K Mat hvid
267,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Kompletsæt inkl. panel, ledning og fastgørelsesmateriale
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Geringe Mindesteinbautiefe von nur 35mm
LED-indbygningspanel Areo rund 180mm 11W 770lm 3000K Mat hvid
Das runde Areo LED-Panel mit einer Leistung von 12 Watt sorgt für eine gleichmäßige Raumausleuchtung. Der weiß matte Rand ist besonders schmal, sodass er kaum auffällt. Die Leuchte besteht aus Kunststoff und ist damit besonders pflegeleicht. Zusätzlich lässt sie sich aufgrund des geringen Gewichts einfach montieren.
- Kompletsæt inkl. panel, ledning og fastgørelsesmateriale
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Geringe Mindesteinbautiefe von nur 35mm
- Til 230 V-direktetilslutning
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 10 mm |
| Diameter | 180 mm |
| Indbygningsdiameter | 155 mm |
| Indbygningsdybde | 35 mm |
| Hulrumsdybde | 20 mm |
| Gewicht_netto | 301 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat hvid |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | E |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 770 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 1200 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 83 W |
| IP-beskyttelse | IP23-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 11 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 13 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















