Artikel nr:
79666
HouseUdendørs indbygningsarmaturer
House Udendørs indbygningsarmaturer IP44 rund 95mm 3000K 4,4W 410lm 230V Sølv Metal/Acryl
IP44 rund 95mm 3000K 4,4W 410lm 230V Sølv Metal/Acryl
IP44 rund 95mm 3000K 4,4W 410lm 230V Sølv Metal/Acryl
292,00 kr.*
137,49 kr.*
inkl. moms
- Til 230 V-direktetilslutning
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
House Udendørs indbygningsarmaturer IP44 rund 95mm 3000K 4,4W 410lm 230V Sølv Metal/Acryl
Gerichtetes Licht für draußen: der House Einbaustrahler mit einem Abstrahlwinkel von 34 Grad leuchtet Hauseingänge, Garagen und Carports warmweiß aus. Vordächer, Dachüberstände und Fassaden werden effektvoll in Szene gesetzt.
- Til 230 V-direktetilslutning
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 3 mm |
| Diameter | 95 mm |
| Indbygningsdiameter | 75 mm |
| Indbygningsdybde | 55 mm |
| Hulrumsdybde | 40 mm |
| Gewicht_netto | 207 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Sølv |
| Materiale | Metal, Acryl |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 410 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 530 lm |
| Strålevinkel | 34 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 44 W |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 4,4 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|4 Udstyret kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 5,8 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformer højde | 22 mm |
| Transformer bredde | 38 mm |
| Transformer dybde | 81 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


















