LED-pendelarmatur
Puric Pane
2700K 500lm 6W Sort dæmpbar
2700K 500lm 6W Sort dæmpbar
- dæmpbar
- Svingbar
- Pendellængden kan indstilles individuelt
LED-pendelarmatur Smart Home Zigbee 3.0 Puric Pane 2700K 500lm 6W Sort dæmpbar
- dæmpbar
- Svingbar
- Pendellængden kan indstilles individuelt
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Kan styres mit Paulmann Zigbee fjernbetjeningen Gent 500.67
- Kan bruges sammen med Smart Home-gateways, der er udstyret med en Zigbee-grænseflade
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 1500 x B: 86 x T: 173 mm |
| Pendellængde | 93-150 cm |
| Dybde baldakin | 150 mm |
| Gewicht_netto | 1361 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Sort |
| Materiale | Metal, Plast |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 500 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 650 lm |
| Strålevinkel | 55 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Dæmpningsstyring | med Smart Home |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 50,7 W |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 6 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Radiosystem | Zigbee |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 7,5 W |
| Justerbarhed | højdejusterbar |
| Spænding | 230 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 9,2 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
| Smart Home | |
|---|---|
| SH_Protokolltyp | Zigbee 3.0 |
| Zigbee-certificering | Zigbee zertifiziert |
| Radiofrekvens | 2,4 GHz |
| Radiorækkevidde (Frit felt) | 20 m |
| Kompatible smart home-systemer | Amazon Echo Smart Speaker med Zigbee 3.0-grænseflade |Philips Hue Bridge 2 og Pro (undtagen Hue Entertainment) |







































