Artikel nr:
94731
LED-haveprojektør
insektvenligt
IP65 rund 92mm 2200K 4,3W 320lm 230V 38° Sort Metal
IP65 rund 92mm 2200K 4,3W 320lm 230V 38° Sort Metal
368,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
LED-haveprojektør Spot insektvenligt IP65 rund 92mm 2200K 4,3W 320lm 230V 38° Sort Metal
Den justerbare havespotlight oplyser blomster, buske og træer i et varmt, gyldent lys. Hvis det er nødvendigt, kan lamperne også bruges uden spyd som påbygningsspot til belysning af facader, haveskure og terrasser. Den medfølgende lyskilde kan udskiftes efter behov. Spot har en lysfarve på 2.200 K, som ligger uden for det område, insekter kan opfatte, hvilket betyder, at de tiltrækkes betydeligt mindre af lyskilden. Det varme, gyldne lys skaber en behagelig atmosfære omkring huset.
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- IP-beskyttelse: IP65 – strålevandsbeskyttet
- Velegnet til udendørsbrug
- Hyggeligt og insektvenligt aftenlys
- Guldlys – tiltrækker færre insekter og skaber en behagelig lysstemning rundt om huset
- LED-lyskilde medfølger
- Effektiv LED-teknologi
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 92 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 320 mm |
| Gewicht_netto | 632 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Konstruktionsform lyskilde | Reflektor |
| Farve | Sort |
| Materiale | Metal |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Gulvmontering |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Netstik | Jordet stik (type EF-CEE 7/7) |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Energiforbrug | 5 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Nominel lysstrøm | 320 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 38 ° |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Strålevinkel op til | 38 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4,3 W |
| Lysegenskaber | Inkluderer udskiftelig lyskilde |
| Svarer til glødelampe | 30 W |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Dæmpbar | Nej |
| Maks. effekt | max. 10 W |
| IP-beskyttelse | IP65.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 1 Lyskilden kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



































