Artikel nr:
92935
LED-indbygningspanel
Areo
IP44 rund 180mm 11W 770lm 3000K Mat nikkel dæmpbar
IP44 rund 180mm 11W 770lm 3000K Mat nikkel dæmpbar
352,00 kr.*
165,49 kr.*
inkl. moms
- Af plejevenligt kunststof
- Til 230 V-direktetilslutning
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
LED-indbygningspanel Areo IP44 rund 180mm 11W 770lm 3000K Mat nikkel dæmpbar
Das runde LED Einbaupanel Areo mit einem Durchmesser von 18 Zentimetern und einer Leistung von 12 Watt zeichnet sich durch seinen besonders schmalen Rand und die Dimmfunktion aus. Das matte nickelfarbene Kunststoffgehäuse ist durch sein geringes Gewicht besonders montagefreundlich und pflegeleicht.
- Af plejevenligt kunststof
- Til 230 V-direktetilslutning
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- dæmpbar
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 10 mm |
| Diameter | 180 mm |
| Indbygningsdiameter | 155 mm |
| Indbygningsdybde | 35 mm |
| Hulrumsdybde | 20 mm |
| Gewicht_netto | 307 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat nikkel |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | E |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 770 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 1200 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 83 W |
| IP-beskyttelse | IP44-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 11 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 13 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























